«ΑΓΑΠΗ η σημαντική αρετή»

Για τους μαθητές και τις μαθήτριες της Α΄ τάξης, την Τετάρτη 24 και την Παρασκευή 26 Νοεμβρίου 2021 στο αμφιθέατρο του σχολείου, αφιερώθηκαν διδακτικά 2ωρα με θέμα: «ΑΓΑΠΗ η σημαντική αρετή». Εισηγήσεις πραγματοποίησαν ο π. Συνέσιος Στάθης, εφημέριος στην ενορία του Αγίου Γεωργίου των Ν. Μουδανιών, τον οποίο ευχαριστούμε θερμά για την αποδοχή της πρόσκλησης και η ψυχολόγος του σχολείου, κα. Φωτεινή Ράλλη. Ακολούθησε ανοιχτή εποικοδομητική συζήτηση. Παρόμοιες εκπαιδευτικές εκδηλώσεις παιδαγωγικής ενδοσκόπησης θα πραγματοποιηθούν και στο μέλλον, σε μια προσπάθεια, οι πνευματικές και ψυχολογικές αυτές αναζητήσεις στο σχολείο, να συμβάλλουν δημιουργικά στην πολύπλευρη ανάπτυξη της προσωπικότητας των μαθητών και των μαθητριών μας.