Δελτίο τύπου

Μετά την έκδοση των γραπτών βαθμολογιών των Πανελλαδικών Εξετάσεων 2018, ο Σύλλογος Διδασκόντων του ΕΠΑ.Λ. Ν. Μουδανιών συγχαίρει για την επίδοσή τους, τους συμμετέχοντες αποφοίτους του σχολείου μας – υποψηφίους των Ημερήσιων ΕΠΑ.Λ.

Όλοι οι υποψήφιοι, προκειμένου να υποβάλουν Μηχανογραφικό Δελτίο – Μ.Δ., πρέπει να απευθυνθούν στο ΕΠΑ.Λ. Ν. Μουδανιών τη Δευτέρα 9 ή και τη Δευτέρα 16 Ιουλίου 2018, 08:30-13:30, για να αποκτήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password). Με αυτόν τον προσωπικό κωδικό θα μπορούν να επισκέπτονται την ηλεκτρονική διεύθυνση http://exams.it.minedu.gov.gr , να μελετούν το Μ.Δ. και σε πρώτο στάδιο να κάνουν κάποιες προσωρινές προτιμήσεις (Προσωρινή Αποθήκευση). Στην ηλεκτρονική διεύθυνση αυτή, οι υποψήφιοι, θα πρέπει να κλειδώσουν το τελικό τους μηχανογραφικό (επιλέγοντας ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ), από την Πέμπτη 5-7-2018 ως και τη Δευτέρα 16-7-2018. Προτείνεται οι υποψήφιοι να εκτυπώσουν ή/και να αποθηκεύσουν στον υπολογιστή τους το οριστικοποιημένο μηχανογραφικό (που θα έχει αποκτήσει αυτόματα και αριθμό πρωτοκόλλου), ώστε ανά πάσα στιγμή να μπορούν να δουν τις τελικές προτιμήσεις τους. Υπενθυμίζεται ότι η προθεσμία είναι αποκλειστική και μετά την παρέλευσή της κανένας υποψήφιος δεν θα μπορεί να οριστικοποιήσει το Μ.Δ. Κατ’ εξαίρεση και κατά παρέκκλιση, λαμβάνεται μέριμνα ώστε οι υποψήφιοι να έχουν τη δυνατότητα απόκτησης προσωπικού κωδικού ασφαλείας και κατά τις ημέρες Τετάρτη 4 και 11 Ιουλίου 2018 που θα λειτουργεί το σχολείο.

Καλή ξεκούραση στους υποψηφίους και καλές διακοπές με ευχή μας την επίτευξη του στόχου. Καλό καλοκαίρι σε όλους.

Από τη Διεύθυνση του ΕΠΑ.Λ. Νέων Μουδανιών