Δελτίο Τύπου – Ευχαριστήριο

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ – ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Οι εκπαιδευτικοί του ΕΠΑ.Λ. Νέων Μουδανιών αισθάνονται την ιδιαίτερη επιθυμία αλλά νιώθουν και την ανάγκη να ευχαριστήσουν δημόσια όλους τους ευαίσθητους – φιλότιμους Γονείς/Κηδεμόνες/Μαθήτριες/Μαθητές που εκδηλώνοντας την αδυναμία τους προς το σχολείο διέθεσαν χρόνο και υποβλήθηκαν σε κόπο βοηθώντας στην αντιμετώπιση των καταστροφών και τον καθαρισμό του κτιρίου.

Δεν θα αναφέρουμε ονόματα διότι γνωρίζουμε ότι οι περισσότεροι δεν επιθυμούν τη δημοσιοποίησή τους. Άλλωστε είναι προφανές ότι η προσφορά τους δεν στόχευε στην προβολή τους. Είναι όλοι σεμνοί και ταπεινοί άνθρωποι, με κοινωνικές ευαισθησίες, αναπτυγμένο το αίσθημα της αλληλεγγύης και μοναδικό κίνητρο της πράξης τους την αγάπη προς την παιδεία, την εκπαίδευση και το σχολείο. Βέβαια, σε κάποιο ενδιαφερόμενο και για συγκεκριμένο λόγο, θα μπορούσαν να γνωστοποιηθούν κατ’ ιδίαν.

Τέλος, ευχόμαστε, τα φωτεινά αυτά παραδείγματα, για μια καλύτερη κοινωνία, να βρουν αυριανούς μιμητές.

Από τη Διεύθυνση του ΕΠΑ.Λ. Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ